Blog
  • http://www.eurohrydoksy.cz/wp-content/uploads/2018/02/cip_pripevneni.jpg

Kolečkové brusle

piktogramy

Náměstí Republiky v Doksech, pátek 26. 8. 2022
hlavní rozhodčí: Martin Jakša, tel. 737 452 079

IN-LINE je tradiční zahajovací disciplína. Věnujte pozornost níže uvedenému “desateru”.
V případě jakýchkoli dotazů k IN-LINům kontaktujte hl. rozhodčího.
Při prezentaci k EURO HRÁM DOKSY obdržíte obálku s názvem INLINE pátek. V obálce máte startovní číslo, špendlíky, čip, neoprenový pásek a kartičku pro počítače kol.
Start 1. závodníka cca ve 20:45 – intervalový start (20s), na startovním čísle je uveden startovní čas počítaný od 1. startu
(nikoli hodina a minuta, např. závodník se startovním číslem má na čísle napsáno 10:40, což znamená 10 minut a 40 sekund od startu prvního závodníka, startovní číslo 65 startuje 21:20, nikoli ve 21:20 hodin, ale 21 minut a 20 sekund od startu prvního závodníka)

Čipování si zajišťujete sami. Pro správné změření je nutné mít čip připevněný neoprenovým páskem na nohu nad brusli (připevněte čip na neoprenový pásek, pásek si utáhněte zipem okolo nohy) dle obrázku. Pokud budete mít čip umístěný jinde nebo jinak než dle nákresu, nebudete připuštěni ke startu! Stejně tak bez čipu nebudete změřeni (DNS a 0 bodů do soutěže). Náhradní čipy nejsou k dispozici!

POPIS závodu a pokyny:
1. Start je umístěn v prostoru před kavárnou Republika. INTERVALOVÝ START – startuje se v intervalu 20 s, tj. závodník s číslem 1 bude odstartován v plánovaný čas startu bruslařského závodu (cca 20:45:00), další (č. 2) startuje 20s za ním, atd. Čas vašeho startu máte uvedený na startovním čísle. BUĎTE NA STARTU S DOSTATEČNOU ČASOVOU REZERVOU, ať odstartujete ve váš správný čas!

2. Před závodem si připevněte startovní číslo (na prsa!!!). Bez čísla nemůžete být vpuštěni do startovního koridoru a na trať (byť budete očipováni).

3. Čas závodu vám začíná běžet dle startovního času pro Váš tým. Závodníka, který se nedostaví ke startu včas, můžeme pustit na trať později, ale čas se počítá od času plánovaného, jak už jistě víte, v tomto závodu rozhodují vteřinky.. -> pohlídejte si svůj startovní čas!

4. Řazení bruslařů ke startu budou řídit traťoví komisaři – zelený prostor.

5. Od 20:30 bude trať závodu na 10 minut zpřístupněna pro rozbruslení. Pro další trénink/ rozbruslení je nutno využívat pouze vyznačený rozjížďkový prostor v ulici 5. května.

6. Startuje se do koridoru startu (ohraničeno zábradlím) – POZOR na bruslaře, kteří jsou před vámi již na trati – při výjezdu z koridoru má přednost bruslař, který je na trati.

7. Bruslí se proti směru hod. ručiček, 5 celých kol (tj. 6 x projetí pod čtecím prostorem).

8. Prostor pro asistenty bruslařů je umístěn před budovou radnice. V tomto prostoru může být další člen týmu, který bude počítat bruslařovi kola a včas ho navede do výjezdového koridoru. Vstup do prostoru POUZE na kartu, kterou máte uloženou v obálce pro INLINE závod. Bude kontrolováno traťovým komisařem.

9. Po odjetí závodu a projetí cílem (pošesté projedete čtecím prostorem) je nutno opustit trať do VÝJEZDOVÉHO KORIDORU – viz. vyznačení na plánu (opět bude ohraničeno a jasně označeno). Pokud se netrefíte do tohoto koridoru, je nutné buď dokončit ještě jedno objetí okruhu, případně na jiném místě urychleně opustit trať a obejít (objet) dráhu jinou cestou kolem náměstí.

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEOTÁČEJTE DO PROTISMĚRU NA TRATI – HROZÍ SRÁŽKA.
BRUSLAŘ V PROTISMĚRU ZNAMENÁ OKAMŽITOU DISKVALIFIKACI!

10. HELMA je povinná, chrániče dlaní, loktů a kolen důrazně doporučené.

Written by Tomáš

Comments are closed.