Blog

Horolezecká stěna

piktogramy

Hlavní rozhodčí: Michael Sanitrník, tel. 724 183 536

Tři členové družstva polezou štafetu – první člen štafety po zdolání vrcholu slaní a předá štafetu druhému z družstva, ten pak třetímu a třetí opět prvnímu. Nezdolá-li některý z členů týmu stěnu až do stisku tlačítka, další člen týmu může nastoupit do stěny až po uplynutí 2 minut od kontaktu předchozího člena s podložkou. Štafeta poleze celkem 12 minut, do soutěže se započítají zdolané
metry celkem. Stěna střední obtížnosti, jištěno profesionálními instruktory. Zleva na stěně leze tým s nižším číslem, vpravo s nejvyšším číslem.

Upozorňujeme na nutnost dodržování bezpečnosti!

V případě porušení pravidel (zašroubovaná karabina, odšroubovat až po kontaktu obou nohou s podložkou) rozhodčí udělí 1. výstrahu – žlutá karta (týmu je současně odečteno 10 m), při dalším porušení 2. žlutá karta (týmu je odečteno 100 m), při dalším napomenutí – červená karta = diskvalifikace, výsledek soutěže 0 bodů).

Vyhodnocovací systém – po zdolání stěny stisknete „na vrcholu“ tlačítko, které je nutno podržet do světelného a zvukového signálu, až poté Vám budou započítány zdolané metry.

Rozhodčí má právo nepustit závodníka do soutěže, pokud není způsobilý k absolvování disciplíny.

Tělocvična ZŠ K.H. Máchy, GPS: 50°34‘5.026“N, 14°39‘6.464“E

Written by Tomáš

Comments are closed.